Chcesz wyglądać młodziej o 10 lat? Wypróbuj lifting twarzy nićmi

Istnieje wiele zabiegów redukujących zmarszczki. Wybór produktów przeciwstarzeniowych jest również ogromny. Wiele metod nie przynosi naprawdę widocznych efektów. Jeśli chcesz mieć pewność, że po zabiegu Twoja skóra będzie rzeczywiście wyglądała młodziej, rozważ lifting twarzy nićmi – wysoce skuteczną terapię na zmarszczki i zwiotczenia. Co należy wiedzieć o niciach liftingujących? Wyjaśniamy.
Lifting twarzy nićmi – wyglądaj o 10 lat młodziej

Jak starzeje się nasza skóra?

Jeśli masz więcej niż 30 lat, prawdopodobnie zauważyłeś już pewne zmiany w wyglądzie swojej skóry. Wraz z upływem czasu zmienia się jej koloryt, objętość i elastyczność. Dlaczego skóra się starzeje? Istnieją trzy główne warstwy skóry: podskórna, skórna i naskórkowa. Każda z nich ma istotny wpływ na ogólny stan Twojej cery. Wraz z wiekiem spada zdolność skóry do regeneracji (odbudowy kolagenu i elastyny) oraz produkcji sebum i kwasu hialuronowego. Kolagen jest niezbędny do utrzymania struktury skóry, dzięki czemu jest ona miękka i pulchna. Z drugiej strony elastyna odpowiada za jej sprężystość. Efektem są zmarszczki, wiotka skóra i nadmierne wysuszenie. Jeśli szukasz prostego zabiegu przeciwstarzeniowego, który sprawi, że będziesz wyglądać młodziej bez ingerencji chirurgicznej, to lifting twarzy nićmi jest idealnym rozwiązaniem.

Czym są nici liftingujące?

Lifting nićmi to zabieg, którego działanie zbliżone jest do chirurgicznego liftingu twarzy, ale pozbawione wielu jego wad. Po pierwsze, nici liftingujące wprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a procedura nie wymaga rekonwalescencji. Po drugie, efekty zabiegu pojawiają się niemal natychmiastowo. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie lifting twarzy nićmi jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem, który napina skórę, dzięki wprowadzeniu specjalnych, rozpuszczalnych nici medycznych.

Procedura polega na znieczuleniu skóry, a następnie wprowadzeniu odpowiednio dobranej nici (np. nici haczykowe, nici PDO) za pomocą iniekcji – nić umieszczana jest na cienkiej igle i umieszczana w odpowiednich miejscach twarzy. W tym czasie odczuwany jest jedynie lekki ucisk pod skórą, a nie ból. Zabieg zajmuje od około 45 minut do godziny. Ponieważ nie stosuje się znieczulenia ogólnego, natychmiast po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jak lifting twarzy nićmi sprawi, że będziesz wyglądać młodziej?

Nici liftingujące naciągają skórę, tworząc podskórny „stelaż” i modelują kształt twarzy, ale też „uczą” skórę, zapobiegając powstawaniu nowych zmarszczek. Jest to metoda odmładzania, która najlepiej sprawdza się w napinaniu skóry w okolicach policzków, szyi i biustu. Nici można również stosować wzdłuż podbródka i linii żuchwy oraz w poprzek linii brwiowej, aby skorygować opadające powieki oraz zmarszczki na czole. Często stosuje się je po znacznej utracie masy ciała lub po ciąży w celu podniesienia nadmiaru skóry. Zabieg ten dedykowany jest przede wszystkim osobom w wieku powyżej 40 lat.

Efekty liftingu nićmi pojawiają się od razu po zabiegu i wzmacniają się w kolejnych tygodniach. Nasilające się rezultaty wynikają z naturalnych procesów gojenia się organizmu, które następują po wprowadzeniu nici. Tkanki wytwarzają więcej kolagenu – substancji odpowiedzialnej za jędrność skóry. Dlatego właśnie efekty liftingu twarzy nićmi utrzymują się jeszcze długo po rozpuszczeniu się nici. Efekt odmłodzenia widoczny jest przez mniej więcej dwa lata, ale już po kilku-kilkunastu miesiącach można powtórzyć zabieg, aby przedłużyć działanie nici liftingujących.

W razie innych pytań dotyczących liftingu twarzy zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak działa bezworkowy odkurzacz?

Następny artykuł
zakupy na l4

Czy podczas zwolnienia lekarskiego można iść na zakupy?

Zobacz też