Jak działa bezworkowy odkurzacz?

Odkurzacz to urządzenie, które znajdziemy w każdym domu lub mieszkaniu. Chyba nie ma takiej osoby, która byłaby w stanie wyobrazić sobie, jak wyglądałoby sprzątanie bez wykorzystania tego produktu. Dzięki niemu w naprawdę krótkim czasie jesteśmy w stanie usunąć kurz i pozostałe zanieczyszczenia, które w ciągu dnia gromadzą się na naszych podłogach i dywanach. Regularne korzystanie z odkurzacza jest wręcz niezbędne. Wszystkie te cechy sprawiają, że odkurzacze tradycyjne są jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń AGD. Okazuje się jednak, że producenci tych urządzeń poszli o krok dalej, tworząc bezworkowe odkurzacze. Sprawdź, na czym polega ich działanie.  

Na co zwracać uwagę, wybierając odkurzacz? 

Kilkadziesiąt lat temu, kupując odkurzacz, nie posiadaliśmy zbyt dużego wyboru. Działanie tych urządzeń również nie wyróżniało się niczym szczególnym, gdyż miało na celu jedynie zebranie kurzu czy też okruchów z podłogi. Obecnie wybór odkurzaczy na rynku jest bardzo duży, a producenci prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań, które okazałyby się pomocne przy sprzątaniu. To właśnie z tego względu na rynku znajdziemy nie tylko workowe odkurzacze tradycyjne, ale również bezworkowy odkurzacz.  

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem odkurzacza, przede wszystkim warto wziąć pod uwagę to, jak duża jest powierzchnia, którą będziemy odkurzać. Ważną rolę może odgrywać obecność czworonogów w mieszkaniu, a także posiadanie alergii przez nas lub innych domowników. Przed zakupem nowego odkurzacza warto rozważyć także to, czy powinien on posiadać dodatkowe funkcje, które wpłyną na komfort korzystania z niego.

Odkurzacze tradycyjne – czy warto? 

Większości osób najbardziej znane są odkurzacze workowe. Niektóre osoby konieczność częstego zmieniania worka uważają za niepraktyczną czynność, która dodatkowo generuje koszty związane z częstym zakupem nowych papierowych worków.  

Osoby, które rozważają zakup odkurzaczy tradycyjnych, z pewnością ucieszy fakt, że odkurzacze workowe firmy Electrolux ,jak chociażby Pure D8 PD82-ALRG SILENCE 57 dB, posiadają innowacyjne, worki syntetyczne, znane jako S-bag. Cechuje je znacznie dłuższa żywotność, znacznie większa siła ssania oraz niezwykle skuteczna filtracja – worki S-bag są w stanie filtrować powietrze o 40% wydajniej niż standardowe.  

Wybierając odkurzacz tradycyjny, jak Pure D8 od Electrolux, możemy w łatwy sposób regulować moc urządzenia, a dzięki niezwykle cichej pracy odkurzać wtedy, kiedy najbardziej nam to odpowiada. 

Bezworkowy odkurzacz – sposób działania 

Bezworkowy odkurzacz to urządzenie, które od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością i stanowi ciekawą alternatywę dla odkurzaczy tradycyjnych. Na czym polega ich działanie? W rzeczywistości bezworkowe odkurzacze teoretycznie nie różnią się od tych modeli, które są wyposażone w worki. Szczotka odkurzaczy bezworkowych zbiera zanieczyszczenia, które następnie razem z powietrzem zasysanym przez rurę zostają umieszczone w specjalnym pojemniku. W przypadku odkurzacza bezworkowego Pure C9 PC91-ALRG od Electrolux pojemnik ten jest niezwykle poręczny i z łatwością można go wyjąć w celu opróżnienia. Warto zwrócić uwagę także na to, że pojemnik na kurz w odkurzaczu Pure C9 można bez problemu wyczyścić, co dodatkowo minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się kurzu i pozostałych alergenów, jakie mogą znajdować się w mieszkaniu.  

Bezworkowy odkurzacz to także bardzo dobrym wybór pod względem ekonomicznym. Wyjmowany i łatwy w czyszczeniu oraz opróżnianiu pojemnik sprawia, że zmniejszają się koszty związane z zakupem worków. Bezworkowy odkurzacz Pure C9 to ciekawy wybór również ze względu na jego ergonomiczną budowę. Został wyposażony w łatwo toczące się kółka, które bez najmniejszych problemów omijają przeszkody. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Urządzenie garderoby w nowym mieszkaniu

Urządzenie garderoby w nowym mieszkaniu - na co zwrócić uwagę?

Następny artykuł
Lifting twarzy nićmi – wyglądaj o 10 lat młodziej

Chcesz wyglądać młodziej o 10 lat? Wypróbuj lifting twarzy nićmi

Zobacz też