Urządzenie garderoby w nowym mieszkaniu – na co zwrócić uwagę?

Kupno mieszkania/domu z rynku wtórnego pozwala zaoszczędzić pieniądze, które można potem przeznaczyć na aranżację wnętrz. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić nowe lokum, mieć na uwadze wady i usterki. Naprawa może być kosztowna, dlatego kluczowe będzie ich znalezienie podczas przeprowadzania odbioru technicznego domu.
Urządzenie garderoby w nowym mieszkaniu

Jeśli powierzy się to zadanie fachowcowi, to będzie można uchronić się przed dodatkowymi wydatkami. Trudno mówić o urządzeniu wymarzonej garderoby, jeśli w pomieszczeniu są jakieś wady i trzeba je najpierw wyeliminować. Odbiór techniczny mieszkania najlepiej będzie przeprowadzić z inżynierem, aby mieć pewność, że wykryje on wszystkie defekty.

Odpowiednie pomieszczenie na garderobę

W pierwszej kolejności powinno się ustalić idealne miejsce na garderobę. Istotne będzie usytuowanie jej w pobliżu sypialni i łazienki. Trzeba zadbać o wystarczającą ilość wolnego miejsca, aby móc się ze wszystkim pomieścić. Niektórzy urządzają garderoby na poddaszu. Problematyczne mogą być skosy, dlatego najlepszym rozwiązaniem będą meble na wymiar, z systemami przesuwnymi i modułowymi. Inną opcją jest garderoba w przedpokoju. Przy ograniczonym metrażu w domu czasem to jedyna opcja do wyboru. W przypadku przestronnej sypialni można pozwolić sobie na wydzielenie miejsca na garderobę. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie ścianki działowej, która oddzieli garderobę od reszty pomieszczenia.

O czym pamiętać w przypadku garderoby?

Podczas planowania garderoby trzeba pamiętać o zapewnieniu optymalnej wentylacji. Jeśli w pomieszczeniu nie ma okna, to można podciąć drzwi i zamontować kratkę wentylacyjną. Prawidłowa cyrkulacja powietrza to podstawa. Kolejną kwestią jest zachowanie odpowiedniej odległości między meblami. Szafa powinna znajdować się co najmniej 100 cm od ściany. Warto wybrać meble z przesuwnymi drzwiami, co pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Szaf musi być dosyć wysoka, aby móc swobodnie przechowywać w niej długie ubranie typu płaszcze, suknie wieczorowe. Minimalną wysokością będzie 150 cm. Kolejną kwestią są półki, ich ilość, rozmieszczenie, głębokość. Garderoba nie powinna mieć powierzchni mniejszej niż cztery metry kwadratowe.

W jaki sposób zagospodarować garderobę?

W przypadku garderoby bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie jej zawartości. Pod ręką powinny być ubrania, po które sięga się na co dzień. W osobnym miejscu należy umieścić rzeczy na ważne wyjścia, specjalne okazje, zakładane sezonowo. Najlepiej będzie podzielić wszystko zgodnie z rodzajem. Bluzki powinny być obok siebie, to samo dotyczy spodni, okryć wierzchnich, sukienek itd. Nie będzie problemu ze znalezieniem ubrań. Szafa garderobiana musi być wyposażona w rozmaite półki, drążki, szuflady, kosze pojemniki, przegródki. Ułatwi to jej odpowiednie zagospodarowanie, utrzymanie porządku. Drzwi garderoby również warto sprytnie wykorzystać, idealnie sprawdzają się do przechowywania drobnych rzeczy. Nie może zabraknąć dużego lustra, najlepiej na frontowych drzwiach. Bardzo ważne będzie również oświetlenie zarówno wewnątrz garderoby, jak i zewnętrzne. Jeśli ma być ona idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb i preferencji, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie mebli na wymiar. Pozwoli to wykorzystać do maksimum każdy wolny centymetr przestrzeni.

Dom wolny od wad

Kupno mieszkania/domu od dewelopera jest czymś ekscytującym, ale trzeba zachować czujność i dobrze wszystko sprawdzić. Zanim w ręce trafią klucze do nowego lokum, będzie trzeba je dobrze obejrzeć. Zawsze istnieje ryzyko, że pojawią się jakieś nieprawidłowości, rozmaite usterki. Istotne będzie to, aby ich nie przeoczyć. Trudno o to jednak w przypadku samodzielnego odbioru domu. Na szczęścia nie trzeba robić tego w pojedynkę. Jest wiele firm inżynierskich, które pomagają kupującym, a skorzystanie z usług nie wiąże się z wysokimi kosztami. Będzie to wręcz oszczędność pieniędzy, bo wpisanie wad i usterek do protokołu odbioru zobowiązuje dewelopera do ich wyeliminowania. Kupujący nie będzie musiał za to płacić z własnej kieszeni. Fachowca, który pomoże przy odbiorze domu nie trzeba daleko szukać, wystarczy odwiedzić stronę pewnylokal.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Moda to nie wszystko. Zadbaj o młodzieńczy wygląd z najlepszym kremem pod oczy

Następny artykuł

Jak działa bezworkowy odkurzacz?

Zobacz też