Laserowe usuwanie tatuażu – fakty i mity

Tatuaże są dla ich posiadaczy wyrazem indywidualizmu i pewności siebie. Zdarza się jednak, że po latach tatuaż staje się dla nas nieatrakcyjny i pragniemy się go pozbyć. Laserowe usuwanie tatuażu to obecnie najpopularniejsza metoda pozbywania się niechcianych tatuaży. Jednak wokół tego tematu pojawia się też wiele mitów i niejasności, dlatego warto przyjrzeć się bliżej faktom dotyczącym tej procedury.

Bezpieczeństwo laserowego usuwania tatuażu

Jednym z często powtarzanych mitów jest to, że usuwanie tatuażu za pomocą lasera jest szkodliwe. W rzeczywistości, nowoczesne technologie laserowe, z których korzystają m.in. specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach przy ul. Żelaznej 2, zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta podczas zabiegu. Chociaż procedura może być nieco bolesna, to nie powinna być ona szkodliwa dla zdrowia.

Innym mitem na temat bezpieczeństwa procedury jest przekonanie, że laserowe usuwanie tatuażu pozostawia blizny. W rzeczywistości odpowiednio przeprowadzona procedura usuwania tatuażu oraz właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań. Ważne jest również, aby postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty i odpowiednio dbać o skórę w miejscu, gdzie znajdował się tatuaż.

Skuteczność laserowego usuwania tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu polega na skupieniu impulsów światła laserowego na barwniku, znajdującym się w skórze. Energia lasera rozbija tusz na mniejsze fragmenty, które organizm jest w stanie naturalnie usunąć na drodze procesów metabolicznych. Proces wymaga kilku sesji, aby przynieść oczekiwane efekty. Z zabiegu na zabieg tatuaż staje się coraz jaśniejszy, aż wreszcie znika całkowicie.

Laserowe usuwanie tatuażu wymaga czasu. Raczej mało możliwe jest, że niechciany wzór zniknie ze skóry po jednej sesji. Laserowe usuwanie tatuażu składa się zazwyczaj z kilku zabiegów, aby przyniosło pożądane rezultaty. Każda sesja może różnić się intensywnością i czasem trwania w zależności od wielkości i koloru usuwanego tatuażu. Dlatego też ważne jest, aby być cierpliwym i postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Dla kogo przeznaczone jest laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu jest przeznaczone dla osób, które chcą usunąć lub zredukować istniejące tatuaże, jednak nie zawsze wykonanie zabiegu jest możliwe. Laser można zastosować dopiero po całkowitym zagojeniu się tatuażu. Przy pomocy nowoczesnych technologii można usuwać tusz w różnych kolorach, jednak istnieje jeden wyjątek – tatuaże w kolorze białym, których nie są w stanie usunąć żadne lasery. Wśród bezwzględnych przeciwwskazań do wykonania procedury znajdują się: ciąża, aktywne infekcje skóry w obrębie tatuażu, nadwrażliwość skóry na światło lasera.  

Chcesz pozbyć się tatuażu? Zgłoś się do specjalisty

Laserowe usuwanie tatuażu stanowi skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych rysunków z powierzchni skóry, jednak warto pamiętać o faktach związanych z tą procedurą. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań zawsze warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który wyjaśni wszelkie kwestie i zaproponuje najlepsze rozwiązanie w danym przypadku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych zastosowaniach lasera w medycynie estetycznej, odwiedź blog o medycynie estetycznej.

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak nosić modnie naszyjnik męski? Porady od Kulki

Zobacz też