Butik prowadzony w Internecie. Relacje Facebooka.

Jakiś czas temu Facebook wprowadził możliwość tworzenia relacji na żywo, dzięki dostępnej opcji, każdy z użytkowników może bezproblemowo transmitować wydarzenia które uzna za ważne, takiego typu transmisje pomogą też być na bieżąco użytkownikom, którzy nie mają dostępu do telewizji lub na przykład są w podróży.
jak usunąć relację z fb butik

Relacje w social mediach jeszcze niedawno jednoznacznie kojarzyły się z bardzo znaną aplikacją – Instagramem. Mimo że prekursorem wykorzystywania krótkich filmików video był Snapchat, jednak od niedawna platforma Facebook wprowadziła możliwość publikacji krótkich materiałów takich jak zdjęcia, tekst czy filmy. Relacje które trwają kilka sekund były niezwykle popularne i dostępne dla każdego użytkownika Facebooka przez równe 24 godziny po publikacji.

Butik na Facebooku

Transmisje na żywo są bardzo popularne wśród sławnych osób. To bardzo łatwy sposób na komunikowanie się z fanami bezpośrednio, użytkownicy podczas transmisji mogą pytać o dowolną rzecz, pytania te wyświetlają się w czasie rzeczywistym

Od czasu pandemii wzrosła liczba butików, które swój towar przedstawiają w postaci relacji. Pozwala to na zdalne przeglądanie ubrań przez klientów i klientki. Rzeczy w pierwszej kolejności przedstawiane są na wieszakach, a następnie na osobie sprzedającej. Choć zdarza się, że takie zdjęcia dostają już tylko zainteresowani klienci. Dodawanie zdjęć lub filmików na relacje jest bardzo prosta. Najlepiej szybciej zrobić zdjęcie albo nagrać filmik a dopiero później opublikować. Wtedy nie tracimy jakości. Jeżeli mamy odpowiednie światło i aparat w telefonie, wtedy możemy spróbować z nagrywaniem na żywo.

W jaki sposób usunąć relacje na żywo z Facebooka?

Relacje które zamieścimy na naszym koncie mogą zostać na długie lata, jednakże krótką relację można usunąć w dość prosty sposób. Wystarczy że odnajdziesz konkretną relację na swoim facebookowym profilu, dostępne w zakładce „Relacje na żywo”, a następnie kliknąć wyświetlające się “trzy kropki”, które powinny pokazać się w prawym górnym rogu danego filmu lub postu. Po rozwinięciu się listy opcji, teraz wystarczy wybrać opcję „Usuń”. i potwierdzić chęć usunięcia danego materiału. 

Więcej informacji o tym, jak usunąć relację z fb, znajdziesz na stronie poświęconej technologii: https://pcpro.pl/jak-usunac-relacje-z-fb

Nowa funkcja „Ukryj relacje na Facebooku”

Niestety nie ma łatwego sposobu na wyłączenie lub ukrycie rolek na Facebooku. Ta funkcja jest wciąż dość nowa, więc Facebook może w przyszłości dodać przycisk ukrywania relacji. Na razie jednak będziesz musiał użyć jednej z następujących metod, aby uniknąć zobaczenia przesuwających się relacji.

Jak ukryć relacje na Facebooku

Aby przyspieszyć adopcję, Facebook dość mocno naciska na funkcję relacji. Możesz je znaleźć w swoim kanale aktualności, w Obserwacjach oraz w panelu Wątek. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany oglądaniem relacje, możesz zrobić kilka rzeczy, aby ich uniknąć.

1. Użycie wersji internetowej Facebooka

Jeśli nie jesteś zainteresowany oglądaniem Relacji, najlepiej jest użyć wersji internetowej Facebooka zamiast aplikacji. Klipy nie pojawią się w Twoim kanale aktualności ani w historii w witrynie Facebooka.

Facebook może w końcu popchnąć relacje na stronę, ale na razie jesteś bezpieczny. A nawet gdyby tak było, interfejs internetowy jest zwykle lepszy do ignorowania postów, których nie chcesz oglądać.

2. Użyj starszej wersji Facebooka

Jeśli korzystasz z aplikacji Facebook na Androida, możesz spróbować zainstalować starszą wersję aplikacji. Nie zadziała to jednak na iOS, ponieważ Apple nie pozwala na obniżenie wersji aplikacji. Po zainstalowaniu starszej wersji aplikacji relacje nie powinny już pojawiać się w Twoim kanale aktualności ani w relacjach.

3. Ukryj relacje, które są wyświetlane

To gra na algorytmie używanym przez Facebooka do pokazywania Ci treści. Im więcej oglądasz i angażujesz się w relacje, tym więcej Facebook Ci je pokaże. Jeśli więc nigdy nie będziesz oglądać ani nie angażować się w relacje, Facebook przestanie Ci je wyświetlać.

Gdy zostanie wyświetlony panel relacje, dotknij trzech kropek tuż nad nim, a następnie dotknij Ukryj. Dzięki temu Facebook poinformuje Cię, że nie jesteś zainteresowany oglądaniem rolek i powinien przestać je Ci pokazywać.

Nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ będziesz musiał to robić za każdym razem, gdy zobaczysz panel relacje. Ale to dobry sposób na wytrenowanie algorytmu Facebooka, aby przestał pokazywać Ci Kołowrotki. 

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie relacji?

Innym sposobem na zmniejszenie kłopotów z relacjami jest wyłączenie automatycznego odtwarzania filmów. W ten sposób nie będziesz musiał się martwić o automatyczne odtwarzanie filmów i pobieranie danych.

Aby to zrobić, otwórz aplikację Facebook i dotknij opcji menu. Następnie przewiń w dół i dotknij Ustawienia i prywatność > Ustawienia . Stamtąd wybierz Ustawienia profilu > Multimedia i kontakty > Autoodtwarzanie .

Podsumowanie – relacje z Facebooka

Facebook relacje nie znikną, niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie. Mamy jednak pewną kontrolę nad tym, w jaki sposób są automatycznie odtwarzane i kiedy pojawiają się w naszych kanałach informacyjnych. Jeśli nie jesteś fanem nowej funkcji, miejmy nadzieję, że jedno z tych obejść pomoże Ci uczynić rzeczy bardziej znośnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
l4 zakupy online

Czy zakupy online w czasie zwolnienia lekarskiego są możliwe?

Następny artykuł
odzież medyczna dla pielęgniarek

Z jakich materiałów wykonywane są elementy odzieży dla pielęgniarek?

Zobacz też