Jak się ubrać do kościoła, czyli co włożyć, aby odpowiednio się zaprezentować?

Jak się ubrać do kościoła? Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że nawet jeśli udajesz się do kościoła jako turysta, powinieneś zadbać o odpowiedni strój. W przeciwnym razie możesz nawet zostać wyproszony ze świątyni. W co się ubrać do kościoła?
jak się ubrać do kościoła

W wielu oficjalnych sytuacjach obowiązuje konkretny strój. W kościele nie jest inaczej. Kościół w wielu innych oficjalnych sytuacjach, tak i w kościele obowiązują cię określone zasady ubioru. Świątynia to miejsce, w którym dochodzi do spotkania z Bogiem, dlatego twój strój musi odzwierciedlać szacunek właśnie do niego. 

Ubranie może być zarówno modne, jak i eleganckie, ale nie powinno zbyt mocno przyciągać uwagi. Ogólna zasada mówi, że ubiór do kościoła – a także wszelkie dodatki do niego – powinny być jednocześnie odświętne i stonowane. 

Pamiętaj, że wierni nie przychodzą do świątyni, aby podziwić twoją prezencję. Ich celem jest rozmowa z Bogiem. Jak się ubrać do kościoła, aby zostać ciepło przyjętym?

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z designedformen.pl

Jak nie się ubierać do kościoła?

Przed uzyskaniem odpowiedzi na pytanie, jak się ubrać do kościoła, trzeba zaznaczyć, że najważniejsza jest skromność. Bez względu na to, jakiego wyznania jesteś, powinieneś przyjść ubranym stosownie do miejsca, w którym się znajdujesz. 

Właśnie dlatego każda kobieta powinna możliwie zakryć swoje ciało. Nieraz w czasie zagranicznych wycieczek przewodnik powie ci, abyś zabrała ze sobą dużą chustę. Za jej sprawą będziesz w stanie zakryć odkryte części ciała. Chociaż zasady dla panów są mniej restrykcyjne, to pokrywają się z tym, do czego muszą stosować się kobiety. Mężczyźni nie mogą odsłaniać ramion, a ich spodnie powinny zakrywać całe nogi. 

Jak się ubrać do kościoła? Przedstawiamy konkretne stylizacji dla kobiet i mężczyzn!

Sprawdzone propozycje dla pań i panów!

Zastanawiasz się, jak ubrać się do kościoła? Być może nieco się przestraszyłeś. Prawda jest jednak taka, że ubranie do kościoła to nie tylko i wyłącznie trzymanie się odgórnie określonych zasad skromności. Równie istotna jest sama elegancja. Wyjście do kościoła na zachodzie, w Kościele Anglikańskim, to jedno z najważniejszych wydarzeń całego tygodnia. W ten dzień wszystkie panie ubierają szykowne sukienki czy garsonki. 

Na tym nie koniec, Amerykanki i Angielki zakładają białe rękawiczki, w których trzymają modlitewniki. Z kolei na ich głowach możesz zauważyć wymyślne kapelusze. Mimo tego, że większości z tych propozycji nie usłyszysz w odpowiedzi na pytanie, jak się ubrać do kościoła w Polsce, to sukienka za kolana czy podobna spódnica bez wcięć idealnie sprawdzi się na taką okazję. 

Innym wyborem na wyjście do kościoła mogą być także spodnie zestawione z elegancką koszulą i żakietem. Błędem nie będzie również postawienie na damski kombinezon wyjściowy. To bardzo popularny wybór w ostatnich czasach. 

Zasady dla panów są znacznie bardziej uproszczone. Długie spodnie, koszula oraz garnitur to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Jeśli zastanawiasz się, jak ubrać się do kościoła w nieco mniej oficjalny sposób, możesz zdecydować się na golf. Zestaw go z ciemnymi spodniami, a na pewno będziesz wyglądał bardzo szykownie. 

A co z obuwiem?

Jakie buty sprawdzą się podczas wizyty w świątyni?

Nie ma co się oszukiwać – świątynia to nie plaża. Dlatego w odpowiedzi na pytanie, jak się ubrać do kościoła, nie usłyszysz najmniejszej wzmianki na temat japonek, klapek czy też sandałów. 

Być może tego nie wiesz, jednak każde obuwie, w którym masz do czynienia z odsłoniętymi palcami czy piętą, nadaje się przede wszystkim do strojów codziennych. W związku z tym wszystkie propozycje tego typu nie nadadzą się do ubrania do kościoła. 

Kobiety jak najbardziej mogą postawić na obcasy, jednak nie powinny być one zbyt wysoki. Trudności z poruszaniem mogłyby przyciągnąć uwagę wiernych, a tego przecież nie chcesz. Z kolei panowie powinni postawić na klasyczne brogsy. Jeśli jednak nie przepadasz za tymi butami, zdecyduj się na trzewiki, a w żadnym stopniu nie popełnisz modowego faux pas. 

Jak ubrać się do kościoła na mszę?

Jak się ubrać do kościoła, kiedy wybierasz się na mszę?

W przypadku, gdy udajesz się na mszę świętą, powinieneś postawić na odświętność oraz elegancję. Pamiętaj jednak, że nawet skromny strój do kościoła wcale nie musi być nudny. Właśnie dlatego kobiety mogą stawiać na barwne garnitury, sukienki, czy też kombinezony. Na mszę świętą świetnie sprawdzi się garnitur w letni deseń. Zwieńcz swoją stylizację jasnym topem, a będziesz wyglądała zarówno elegancko, jak i modnie. 

Jak się ubrać do kościoła, czyli czy sukienka się sprawdzi?

W czasie tego wydarzenia bez większego problemu możesz także postawić na jedną z wielu sukienek wizytowych. Zwróć jednak uwagę na to, aby rękaw sięgał za połowę ramienia, a długość sukienki przekraczała wysokość kolana. Nie będzie to żaden problem, gdyż obecnie to długość midi jest na modowym piedestale, a sukienki właśnie w takim kroju sprawdzają się między innymi w kościele. 

Jeśli nie jesteś miłośniczką takich stylizacji, to być może połączenie eleganckiej bluzki ze spódnicą wpadnie ci w oko. Postaw na ołówkowy, delikatnie rozkloszowany model. 

Jak się ubrać do kościoła, kiedy udajesz się na pielgrzymkę?

Pielgrzymka — jaki strój będzie możliwie najlepszy?

Jak się ubrać do kościoła, kiedy zdecydowałeś się na pielgrzymkę? Przejście wielu kilometrów (czasami także w deszczu) w eleganckim stroju to coś, czego z pewnością chcesz uniknąć. Rozwiązanie tego problemu jest naprawdę proste. Musisz pamiętać o tym, aby zapakować zastępczy strój do kościoła, który założysz na czas mszy. 

Z racji tego, że będziesz pielgrzymem, nie musisz stawiać na najbardziej elegancką propozycję w swojej szafie. Po prostu zdecyduj się na coś nieco bardziej oficjalnego niż to, w czym chodzisz na co dzień. 

Sytuacja wygląda nieco inaczej, kiedy masz do czynienia z procesją. Pamiętaj, że ten obrzęd zawsze kończy się mszą świętą, dlatego twój ubiór powinien być odpowiedni do sytuacji.

Jakie akcesoria wybrać, czyli jak się ubrać do kościoła?

Dodatki do ubioru — które z nich okażą się trafione?

Z pewnością każda kobieta po zadaniu pytania, jak się ubrać do kościoła, oczekuje także odpowiedzi w kwestii wszelkiego rodzaju dodatków. 

Na początek warto wspomnieć o torebce. Postaw na nieco mniejsze propozycje. Wizyta w kościele z wielką torbą stylizowaną na sklepowe z pewnością wzbudziłaby wiele emocji, ale niekoniecznie tych pozytywnych. 

Nawet propozycje takie jak puzderko czy kopertówka będą idealne na czas wizyty w świątyni. Sytuacja podobnie wygląda z biżuterią. Należy stawiać na skromność, dlatego znacznie lepiej będzie, jeśli wybierzesz delikatne rozwiązania. Nieduże kolczyki lub pojedynczy złoty łańcuszek będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

Pamiętaj, że rzucająca się w oczy biżuteria nie jest odpowiednim wyborem jako dodatek do stroju do kościoła. Mogłaby ona doprowadzić do wielu negatywnych spojrzeń, a nawet komentarzy, których przecież chciałabyś uniknąć.

Jak się ubrać do kościoła? To pytanie, które – na pierwszy rzut oka! – wydaje się mieć bardzo prostą odpowiedź. Rzeczywistość jest jednak inna, a określone zasady sprawiają, że wybranie stroju może być dość trudne. Właśnie dlatego warto, abyś zastosował się do powyższych wskazówek. Jeśli to zrobisz, zyskasz pewność, że ubierzesz się odpowiednio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
polskie marki streetwearowe

Polskie marki streetwearowe, co je wyróżnia i czym dokładnie są?

Następny artykuł
jak się ubrać do filharmonii

Jak się ubrać do filharmonii, czyli sprawdzone stylizacje dla niej i dla niego!

Zobacz też