Polskie marki streetwearowe, co je wyróżnia i czym dokładnie są?

Polskie marki streetwearowe cieszą się dużą popularnością w kraju, jak i poza jego granicami. Streetwear jako styl obecny jest w modzie już od wielu lat. Zobacz, co go wyróżnia i dlaczego jest tak popularny na całym świecie.
polskie marki streetwearowe

Streetwear czy marki streetwearowe to pojęcia z pewnością znane miłośnikom mody. Zobacz, czym dokładnie jest streetwear i gdzie możesz kupić ubrania wpisujące się w ten styl.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z abiti-fashion.pl

Streetwear i marki streetwearowe – co oznaczają te pojęcia?

Streetwear, tłumacząc z angielskiego, oznacza modę uliczną. Nie ma jednak nic wspólnego z wybiegami mody. Sam streetwear to zdecydowanie coś więcej niż same ubrania. Tworzony jest on przez ludzi i to prędzej projektanci czerpią z ulicznej modowej różnorodności. Polskie marki streetwearowe inspirują się zachodnim światem, a przy tym zachowują nadwiślański klimat.

Czy można podać jedną definicję streetwearu?

Dla wielu osób streetwear jest swego rodzaju stylem życia. Polskie marki streetwearowe czerpią inspiracje ze stylu ubierania się ludzi z subkultur. Gniewni bikiniarze, punki, metale – moda uliczna jest kolorowa, emanuje młodością i buntem. Nie da się podać jednej definicji streetwearu, gdyż jest to określenie niezwykle złożone i skomplikowane. Jednak zdecydowanie jest to coś więcej niż tylko styl ubierania się.

Marki streetwearowe – jak wszystko się zaczęło?

Streetwear to styl, który narodził się w latach 70. i 80. XX wieku. Od tego czasu stale ewoluuje i zyskuje fanów na całym świecie. Początkowo marki streetwearowe kojarzone były jedynie z hip-hopem czy deskorolkami. Obecnie jednak nie można tak zawężać tego pojęcia, gdyż dotyczy ono zdecydowanie szerszej grupy. 

Szybko zaczęły powstawać marki streetwearowe specjalizujące się w wytwarzaniu tylko tego rodzaju ubrań. Główną zasadą, którą musiały one spełniać, była wygoda noszenia. Styl uliczny bowiem powinien być praktyczny i nie może krępować ruchów podczas codziennych czynności. Oprócz tego, nie ma żadnych zasad, więc możliwości są nieskończone.

Polskie marki streetwearowe – czym charakteryzują się ubrania w tym stylu

Streetwear charakteryzuje się dużą dowolnością, jeśli chodzi o ubrania. Nie ma tu ścisłych zasad czy reguł, wskazujących na to, co powinno się nosić. Nie obowiązują tu również trendy, które zmieniają się co sezon. To ludzie decydują, co chcą nosić. Dzięki streetwearowi wiele osób może pokazać swoją osobowość i wyrazić siebie. 

Polskie marki streetwearowe cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem. Obecnie w liniach odzieżowych przeważają inspiracje stylem emo, gotyckim i punkowym. Coraz większe zainteresowanie sklepami typu second-hand pozwala ludziom na łączenie dziwacznych i unikatowych elementów garderoby z tymi ekskluzywnymi, pochodzącymi z drogich sklepów. To przekłada się na kreowanie ugly fashion. To, co kiedyś byłoby brzydkie i nie na miejscu, obecnie jest jak najbardziej pożądane w polskim streetwearze.

Streetwear w Polsce – czy jest popularny?

Streetwear w Polsce cieszy się dużą popularnością. Polskie marki streetwearowe oferują szeroki wybór asortymentu. Jakie ubrania wpisują się w ten styl?

Obszerne bluzy i wygodne spodnie

Przede wszystkim są to elementy wygodne, nie może więc w nich zabraknąć obszernych bluz i wygodnych spodni. Ubrania te są charakterystyczne i, mimo że nie ma tu żadnych obowiązujących zasad, pozostają modne i wyróżniają się z tłumu. Polskie marki streetwearowe stawiają na unikalność i swobodę.

Koszulki z oryginalnymi nadrukami

Nie może również zabraknąć tu koszulek z napisami i oryginalnymi nadrukami, które pomagają wyrażać osobowość. Co więcej, występuje tu pełna dowolność, jeśli chodzi o kolory czy wzory. Można łączyć ze sobą z pozoru kompletnie niepasujące elementy. Możesz nosić to, co tylko ci się podoba, nie zważając na opinię innych.

Polskie brandy streetwearowe – gdzie można kupić ubrania?

Ze względu na to, że streetwear jest w Polsce popularny, pojawiło się też wiele polskich brandów streetwearowych. Wszystkie marki streetwearowe dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Dobrym pomysłem jest postawienie na polskie firmy streetwearowe, gdyż ich ubrania są wysokiej jakości. Wiele z nich spotyka się z pozytywną oceną od użytkowników z całego świata. Warto więc wspierać polskich twórców, stawiając przy tym samym na najwyższą jakość usług i produktów.

Polskie sklepy streetwear – co je wyróżnia?

Co wyróżnia polskie sklepy streetwear? Przede wszystkim jakość i różnorodność. Wysokiej jakości materiały użyte do tworzenia ubrań sprawiają, że ludzie zwracają uwagę na polskie marki streetwearowe i z chęcią sięgają po ich produkty. Kolejną kwestią jest różnorodność. Kreatywność i oryginalne fasony sprawiają, że fani streetwearu, chcąc wyrazić siebie i pokazać swoją prawdziwą osobowość, sięgają po polskie brandy streetwearowe.

Streetwear w Polsce – czy jest to styl dla każdego?

Streetwear z pewnością nie jest odpowiedni dla każdego. Cieszy się on dużą popularnością szczególnie wśród osób młodych, ze względu na potrzebę i możliwość wyrażenia siebie. Nie od dziś wiadomo, że młodzi ludzie cenią sobie indywidualizm, a dzięki streetwearomi mogą pokazać swoją prawdziwą osobowość. Oczywiście, styl ten nie jest zarezerwowany tylko dla młodych. Coraz więcej starszych osób również wybiera polskie marki streetwearowe.

Polskie marki streetwearowe – czy są to ubrania na każdą okazję?

Polskie marki streetwearowe sprawdzą się w wielu sytuacjach, ale z pewnością nie założysz ich we wszystkich okolicznościach. Jeśli wybierasz się do szkoły czy na spacer, te ubrania sprawdzą się doskonale. Jeżeli jednak w pracy obowiązuje cię formalny strój bądź planujesz wyjście na większe wydarzenie, lepiej sięgnij po inne ubrania dopasowane do okazji. Marki streetwearowe cieszą się dużym powodzeniem na całym świecie. Wszystko za sprawą wygody i możliwości wyrażania siebie. Charakterystyczne są tu obszerne bluzy i koszulki z nadrukami. Polskie firmy streetwearowe cenione są nie tylko w kraju, ale również za granicą. Jeśli ważna jest dla ciebie wygoda i chcesz pokazać swoją osobowość, postaw na marki streetwearowe i zacznij bawić się modą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak się ubrać na poprawiny

Jak się ubrać na poprawiny – poradnik

Następny artykuł
jak się ubrać do kościoła

Jak się ubrać do kościoła, czyli co włożyć, aby odpowiednio się zaprezentować?

Zobacz też