Biżuteria z perłami na Święta Wielkiej Nocy

Biżuteria z perłami uważana jest z jednej strony za bardzo elegancką, z drugiej zaś – za taką, która będzie pasować na każdą niemal okazję. Jacquelinne Kennedy mawiała wręcz, iż kamienie te „są zawsze odpowiednie”, jest to jednak zbytnie uproszczenie: do niektórych stylizacji takich jak strój sportowy czy plażowy nie pasują zupełnie. Są natomiast wręcz wymarzone jako dodatek do sukni ślubnej i na wszystkie bardzo uroczyste okazje.

W mojej rodzinie biżuteria z pereł zawsze była elementem stroju zakładanego przez kobiety na Święta Wielkanocne i przyznam, że do dziś kojarzę ją przede wszystkim z tą uroczystością. Nikt z moich bliskich nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie skąd wzięła się ta tradycja. Gdy zastanawiam się nad tym dziś to wiążę ją z niezwykłą symboliką tych klejnotów, pochodzącą z jednej strony z Biblii, która przyrównuje je do Królestwa Niebieskiego, a z drugiej z pokutujących dość długo wierzeń, iż są one pięknem, które rodzi się w cierpieniu.

Jaka biżuteria z perłami na szczególne okazje?

Zasada, której uczono mnie przez całe życie mówi, iż najwięcej przepłacamy kupując rzeczy tanie. Nie wnikając w marże pośredników na tanich i kosztownych perłach, biżuteria wykonana z tych kamieni ma niezwykłą wręcz cechę utraty swego niezwykłego piękna w sytuacji, w której jej właścicielka wejdzie w posiadanie choćby jednego egzemplarza, który przyćmi swoim pięknem klejnoty dotychczas posiadane.

Nie wiem czy zdarzyło wam się coś takiego – przez lata nosicie ulubiony pierścionek z perłą i nagle otrzymujecie kolczyki z perłami naprawdę unikalnej urody. Kamienie w kolczykach tak błyszczą, iż klejnot w pierścionku staje się ich „ubogim krewnym” – wygląda mizernie i mamy poczucie, że wręcz szpeci (zamiast zdobić) naszą kreację. Szukając biżuterii z perłami warto jest pamiętać, iż eleganckie dodatki muszą prezentować klasę, a ich jakość musi być naprawdę wyjątkowa.

Czym charakteryzuje się naprawdę cenna perła? 

Zdumiewający jest fakt, iż większość ludzi nie potrafi odróżnić perły naprawdę wartościowej, od tej zupełnie przeciętnej, choć w przypadku innych kamieni przychodzi nam to o wiele łatwiej. Przez dziesięciolecia sklepy jubilerskie nauczyły nas patrzeć na perły w biżuterii jako mlecznobiałe kamienie o matowej lub satynowej powierzchni. Skoro w sklepach nie widzieliśmy nic innego, to większość z nas przyjęła, iż „tak musi być”. Zaakceptowaliśmy fakt, iż kamienie powstające w ciele małża nie błyszczą i nigdy nie mieliśmy okazji zobaczyć wyjątków od tej reguły.

A to właśnie te wyjątki, ten promil klejnotów o urodzie zapierającej dech w piersiach czyni luksusową biżuterię z perłami tak niezwykle atrakcyjną, iż pokochali ją wielcy tego świata. Czym charakteryzują się te niezwykle rzadkie, piękne perły?

Po pierwsze – najpiękniejsze z nich błyszczą i to czasem niemal tak, jak lustro. Można zobaczyć w nich swoje wyraźne odbicie i odbicia otaczających ją przedmiotów. Po drugie – te najdoskonalsze mają tzw. orient – na ich powierzchni widzimy barwne refleksy wywołane rozszczepieniem światła przez masę perłową. 

Gdzie kupić biżuterię z pereł o tak niezwykłej urodzie?

Już te dwie cechy pozwalają nam stwierdzić iż mamy do czynienia z klejnotami wyjątkowymi. Jeśli do tego będą one miały czystą powierzchnię oraz symetryczny kształt, to na pewno mogą aspirować do miana pereł z biżuterii królewskiej. Czy w naszych sklepach można znaleźć tego typu piękno?

Przyznam szczerze, że nie zdarzyło mi się nigdy widzieć biżuterii z pereł wysokiej klasy w żadnym z polskich sklepów jubilerskich, a z racji miłości do tych klejnotów, którą zaszczepiła we mnie rodzina przyglądam się ofercie sklepowej dosyć uważnie. Nie dotyczy to zresztą tylko naszego kraju – za granicą również jubilerzy oferują przede wszystkim perły słabe, lub co najwyżej przeciętne. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego – egzemplarze o wyjątkowej urodzie są naprawdę rzadkie i zazwyczaj trudno dostępne.

Tym większym odkryciem był dla mnie zakup biżuterii z perłami w internetowym sklepie gemlord.pl, którego oferta jest wręcz imponująca: https://gemlord.pl/bizuteria-z-perel

Sklep poleciła mi przyjaciółka, która od lat jest jego stałą klientką i nie wyobraża sobie kupna perłowej biżuterii od żadnego innego sprzedawcy. Moje pierwsze doświadczenie z zakupem tamże było znakomite: zakupione kolczyki były są przepiękne, a to właśnie dzięki niezwykłej jakości użytych kamieni. Zupełnie szczerze mogę polecić wszystkim, którzy szukają unikalnego piękna.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak stylizować koszulę w spodniach: poradnik mody męskiej

Następny artykuł

Minimalizm czy ekstrawagancja? Suknie na ślub cywilny dla każdej panny młodej

Zobacz też